Designs of Distinction Self Rimming 2 Inch x 10 Inch Toe Kick Air Vent
Give you vents the look of wood with these beautiful Designs of Distinction Self Rimming 2 Inch x 10 Inch Toe Kick Air Vents. Our Toe Kick Vents add a classy finish on vents to match your designs.
Specifications
| Additional Dimensions | Fits Opening: 2" x 10"; Outside Wall Projection: 3/8" |
| Brand | Designs of Distinction |
| Length | 11 3/4" |
| Material | Wood |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Thickness | 3/4" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like